O szkółce

Główna siedziba szkółki wraz z miejscem sprzedaży znajduje się na obrzeżach Warszawy, niedaleko od szosy prowadzącej do Poznania, w miejscu bardzo dogodnym dla naszych głównych odbiorców, którymi są firmy urządzające ogrody, działające na warszawskim rynku (mapa dojazdu).


 
Asortyment
Szkółka produkuje byliny w szerokim asortymencie, skalne, rabatowe, zadarniające oraz bluszcz i trzmieliny w odmianach do okrywania większych powierzchni w parkach i dużych ogrodach. Wszystkie rośliny oferowane są w pojemnikach. Większość roślin rozmnażamy sami z własnych mateczników. W asortymencie znajdują się jedynie sprawdzone, zwłaszcza pod względem odporności na mróz, gatunki i odmiany.

     
Sprzedaż
Prowadzimy sprzedaż hurtową dla odbiorców profesjonalnych, choć ze względu na specyfikę bylin, jako materiału roślinnego do nasadzeń ogrodowych, nie wprowadzamy limitów, jak na przykład minimalna liczba roślin z odmiany kupowana jednorazowo. Głównymi odbiorcami produkowanych roślin są firmy ogrodnicze urządzające ogrody, którym oferujemy także wsparcie merytoryczne przy wyborze roślin oraz inne porady zawodowe.
(kontakt z nami)
     
Ceny
Podstawowym produktem są byliny w pojemnikach 9 cm (kwadratowe o boku 9 cm) i byliny w pojemnikach C1,5 (okrągłe o średnicy 13 cm).
Stale zwiększamy wybór bylin produkowanych w większych pojemnikach, C2, C3 i C5.
Poza typowymi bylinami oferujemy rośliny okrywowe: bluszcz, runiankę i trzmielinę oraz lawendę.
Warto zaznaczyć, że zgodnie z zaleceniami standaryzacji przygotowywanymi przez Związek Szkółkarzy Polskich dobieramy wielkość pojemnika do wielkości rośliny.


  O nas          

   
Dr Jacek Marcinkowski

absolwent Wydziału Ogrodniczego SGGW w Warszawie, długoletni pracownik naukowy Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach oraz Ogrodu Botanicznego CZRB PAN w Warszawie, dr nauk rolniczych, wykładowca WSEiZ w Warszawie, autor licznych artykułów i książek ogrodniczych. W szkółce odpowiada za asortyment, technologię i doradztwo merytoryczne dla klientów.
.

   

 


Mgr inż. Jolanta Rudaś - Marcinkowska

absolwentka Wydziału Ogrodniczego SGGW w Warszawie, długoletni pracownik naukowy Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach oraz central handlu zagranicznego. W szkółce odpowiada za finanse, ceny, płatności i zaopatrzenie materiałowe.

 

   

 


Mgr inż. Natalia Marcinkowska - Chojnacka

absolwentka Wydziału Ogrodniczego SGGW w Warszawie, ukończyła studium podyplomowe w zakresie projektowania ogrodów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, odbyła staże w ogrodach botanicznych (Longwood Gardens, USA) i w szkółkach roślin ozdobnych (A.Briant, Francja, Howard & Kooji, Wlk. Brytania), autorka artykułów w prasie ogrodniczej. W szkółce odpowiada za obsługę klientów, produkcję roślin i kontakty z mediami. Współpracuje z architektami krajobrazu w zakresie wyboru roślin.

 
 
Szkółka należy do:
 
 
  KONTAKT | DOJAZD | STRONA GŁÓWNA